ÖVRIGT / Diverse / Notblad 5806057
*
nr 580 6057
Notblad
1920-30-tal, ca 17 stycken
Utrop:
100 kr
Såld:
550 kr
Sista tid för bud online:
måndag 27 april 2009
kl 18:46:04
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
26/4 19:27:17
1
100 kr
27/4 18:21:32
2
150 kr
27/4 18:32:52
3
350 kr
27/4 18:34:49
2
250 kr
27/4 18:35:12
2
350 kr
27/4 18:35:38
2
400 kr
27/4 18:39:03
3
450 kr
27/4 18:40:11
2
500 kr
27/4 18:41:04
3
Vinnande bud
- Specialauktion
27 apr
TEMA 20- & 30-tal
Funktionalismen, funkisen, uppstod på 1920-talet parallellt med den mer överdådiga art déco-stilen och hade sin storhetstid under 1930-talet.
Typiskt för funkismöbler är avsaknaden av onödiga detaljer.
Läs mer om TEMA 20- & 30-tal
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: notblad
-
5071 Bordskanon
mässing, gravyr. Längd: 38cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
17 juni kl 18:48
-
5070 Brandspruta
Längd: 81cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
17 juni kl 18:19
-
5150 Flaska
mässing, Skultuna, Pierre Forsell (1925-2004), Sve..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
17 juni kl 20:09
-
4197 Hänglås
2 st, antika, järn, med nyckel. Längd: 17-20 cm
Aktuellt bud: 300 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
17 juni kl 18:21
-
4198 Hänglås
3 st, antika, med nycklar
Aktuellt bud: 300 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
17 juni kl 18:22
-
4190 Hänglås
Antikt, järn. Med nyckel, Längd: 26 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
17 juni kl 18:05
*
Notblad
Läs mer om TEMA 20- & 30-tal
nr 580 6057
Notblad
1920-30-tal, ca 17 stycken
Utrop: | 100 kr |
---|---|
Såld: | 550 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 27 april 2009 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
26/4 19:27:17 | 1 | 100 kr |
27/4 18:21:32 | 2 | 150 kr |
27/4 18:32:52 | 3 | 350 kr |
27/4 18:34:49 | 2 | 250 kr |
27/4 18:35:12 | 2 | 350 kr |
27/4 18:35:38 | 2 | 400 kr |
27/4 18:39:03 | 3 | 450 kr |
27/4 18:40:11 | 2 | 500 kr |
27/4 18:41:04 | 3 | Vinnande bud |
- Specialauktion
27 apr
TEMA 20- & 30-tal
Funktionalismen, funkisen, uppstod pÃ¥ 1920-talet parallellt med den mer överdÃ¥diga art déco-stilen och hade sin storhetstid under 1930-talet. Typiskt för funkismöbler är avsaknaden av onödiga detaljer.Läs mer om TEMA 20- & 30-tal
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: notblad
-
5071 Bordskanon
mässing, gravyr. Längd: 38cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
17 juni kl 18:48 -
5070 Brandspruta
Längd: 81cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
17 juni kl 18:19 -
5150 Flaska
mässing, Skultuna, Pierre Forsell (1925-2004), Sve..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
17 juni kl 20:09
-
4197 Hänglås
2 st, antika, järn, med nyckel. Längd: 17-20 cm
Aktuellt bud: 300 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
17 juni kl 18:21 -
4198 Hänglås
3 st, antika, med nycklar
Aktuellt bud: 300 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
17 juni kl 18:22 -
4190 Hänglås
Antikt, järn. Med nyckel, Längd: 26 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
17 juni kl 18:05